Afdelingslæge med interesse indenfor det sammedagskirurgiske område på Kirurgisk Afdeling – Sjællands Universitetshospital

Er du speciallæge i kirurgi med særlig interesse og færdigheder indenfor det sammedagskirurgiske område? Og har du lyst til en stilling delt mellem et mindre provinssygehus og et universitetssygehus i rygende udvikling? Så er stillingen her noget for dig!

Vi har på SUH fået mulighed for at oprette en tidsbegrænset stilling på 12 måneder (med evt. mulighed for forlængelse), delt mellem afdelings udefunktion i Nykøbing Falster og SUH. Du skal forvente at have funktioner på begge afdelingens matrikler, med hovedfunktion i Nykøbing Falster (ca. 75 % af arbejdstid i Nykøbing Falster), hvor du også vil skulle dække 3 aften/nattevagter pr. måned.

…. Læs hele opslaget på Sundhedsjob.dk

Arbejdssted:

  • Sjællands Universitetshospital, Køge & Nykøbing F. Sygehus
  • Ansættelsesform:

  • Tidsbegrænset periode
  • Arbejdstid:

  • Fuld tid